Výlety v okolí

 

Za romantikou

Rajecké Teplice - kúpele  - 25 km

vylet5Kúpele Rajecké Teplice, obklopené vencom Súľovksého pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia na severozápadnom Slovensku neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky, v nadmorskej výške 420 m n. m.

 

Zámok Bojnice, ZOO - 40 km

zamok-bojniceBojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovej kope nad mestom. ZOO Bojnice patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, tj. bez vyhranenej špecializácie. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala rysovi ostrovidovi, bežcom, jeleňom a turovitým kopytníkom. Dnes sa zoo postupne snaží zameriavať na ohrozené druhy.

Slovenský Betlehem - 12 km

vylet3Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej vytvoril majster Jozef Pekara, ktorý začal na tomto diele pracovať v roku 1980. Slovenský Betlehem zobrazuje narodenie Pána Ježiša v Betleheme a život, históriu a dejiny Slovenska. Je to Slovensko ako na dlani. Je to úžasne, kresťanské, národné aj umelecké rezbárske dielomajstra Jozefa Pekaru.

 

 

 

Zámok Kunerad - 25 km

vylet9Kunerad mohol vzniknúť ako služobnícka osada s chovom bravov. Slovo kuneraz s významom brav je doložené v žilinskej knihe z roku 1473. Názov obce môže mať tiež pôvod v osobnom mene Konerád, ako rovnomenný vrch (248 m n. m.) pri Plášťovciach.

 

Za turistikou

Vrch Strážov

vylet2Strážov je najvyšší vrch Strážovských vrchov. Dosahuje výšku 1213 m n. m., je tvorený rozsiahlymi príkrovovými telesami hronika ležiacimi na fatriku. Dávnejšie bol vyčlenený aj čiastkový strážovský príkrov, dnes zaraďovaný do považského príkrovu, ktorý bol súčasťou hronika. Oblasť je tvorená hrubými vrstvami vápencov a dolomitov.

 

Vrch Kľak 1 351,6 m.n.m

vylet10Kľak  je výrazný hôľnato-skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni južnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Vrchol Kľaku je dobrý vyhliadkový bod s kruhovým výhľadom. Na vrchole je umiestnený kríž. Kľak sa nachádza v centre národnej prírodnej rezervácie Kľak.

 

 

Súľovské vrchy  - 15 km

vylet7

 Súľovské vrchy sú súčasťou CHKO Strážovské vrchy  Práve národná prírodná rezervácia Súľovské skaly v okolí obce Súľov-Hradná je veľmi vyhľadávaným cieľom horolezcov, turistov, cyklistov a fotografov. 

 

Za športom

Golf park Rajec - 28 km

vylet4Rezort Golf Park Rajec nájdete v nádhernej a čistej krajine, ktorá je ako stvorená pre golf a golfový životný štýl. 9-jamkové ihrisko má PAR 31 a celkovú dĺžku 1951 m. 

 Viac na http://www.golfparkrajec.sk/

 

Ski Čičmany  - 0 km

vylet11

Lyžiarske stredisko Čičmany ponúka 5 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma. Počas sezóny je k dispozícii lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola. 

Viac informácií na www.ski-cicmany.sk

 

 

Množstvo cyklotrás v okolí

vylet8

Táto lokalita patrí k obľúbeným oblastiam pre cyklistov. 

Viac nájdete na stránke  www.vitajtecyklisti.sk

 

 

Za osviežením

Aquapark Turčianske Teplice  - 40 km

turcianske teplice Leží v srdci Slovenska v prostredí Horného Turca, len pár kilometrov od stredu Európy. 

 Viac informácií o tomto aquaparku nájdete na stránke:  www.aquapark.therme.sk

 
  

Kúpalisko Veronika Rajec - 20 km

vylet6Areál zahŕňa 7 bazénov, 5-dráhovú šmýkačku, malý tobogán a ďalšie vodné šmýkačky pre deti. Teplota vody vo všetkýc bazénoch dosahuje 26°C. Stravovanie zabezpečujú nielen bufety s rýchlym občerstvením, ale aj reštaurácie, pizzéria a slovenská koliba.

 

SPA & Balneo Hotel Aphrodite, Rajecké Teplice - 25 km

vylet13Tento kúpeľný dom ponúka pre svojich návštevníkov nový vodný svet, saunový svet, masáže, kúpeľné balíčky či rôzne iní procedúry. Viac info na www.spa.sk

 
 

 

sound by Jbgmusic

facebook

Akceptujeme tieto karty

platobnekarty

Copyright © 2017 Penzión Javorina. Všetky práva vyhradené.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design