Výlety v okolí

čičmany - srdiečka

Spoznajte prírodu

Našim hosťom ponúkame spoznať CHKO Strážovské vrchy.

  • Pravidelné premietanie dokumentu a pútavé rozprávanie o faune a flóre CHKO Strážovské vrchy 
  • výlety do prírody pod vedením ochranára CHKO Strážovské vrchy

Za romantikou

Kúpele Rajecké Teplice (25 km), obklopené vencom Súľovksého pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia na severozápadnom Slovensku neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky, v nadmorskej výške 420 m n. m.

Bojnický zámok (40 km) patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovej kope nad mestom. ZOO Bojnice patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, tj. bez vyhranenej špecializácie. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala rysovi ostrovidovi, bežcom, jeleňom a turovitým kopytníkom. Dnes sa zoo postupne snaží zameriavať na ohrozené druhy.

Slovenský Betlehem (12 km) v Rajeckej Lesnej vytvoril majster Jozef Pekara, ktorý začal na tomto diele pracovať v roku 1980. Slovenský Betlehem zobrazuje narodenie Pána Ježiša v Betleheme a život, históriu a dejiny Slovenska. Je to Slovensko ako na dlani. Je to úžasne, kresťanské, národné aj umelecké rezbárske dielomajstra Jozefa Pekaru.

Za turistikou

Vrch Strážov je najvyšší vrch Strážovských vrchov. Dosahuje výšku 1213 m n. m., je tvorený rozsiahlymi príkrovovými telesami hronika ležiacimi na fatriku. Dávnejšie bol vyčlenený aj čiastkový strážovský príkrov, dnes zaraďovaný do považského príkrovu, ktorý bol súčasťou hronika. Oblasť je tvorená hrubými vrstvami vápencov a dolomitov.

Vrch Kľak 1 351,6 m.n.m je výrazný hôľnato-skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni južnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Vrchol Kľaku je dobrý vyhliadkový bod s kruhovým výhľadom. Na vrchole je umiestnený kríž. Kľak sa nachádza v centre národnej prírodnej rezervácie Kľak.

Súľovské vrchy (15 km) sú súčasťou CHKO Strážovské vrchy Práve národná prírodná rezervácia Súľovské skaly v okolí obce Súľov-Hradná je veľmi vyhľadávaným cieľom horolezcov, turistov, cyklistov a fotografov.

Za športom

Golf park Rajec (28 km)  nájdete v nádhernej a čistej krajine, ktorá je ako stvorená pre golf a golfový životný štýl. 9-jamkové ihrisko má PAR 31 a celkovú dĺžku 1951 m. Viac na http://www.golfparkrajec.sk/

Lyžiarske stredisko Ski Čičmany ponúka 5 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma. Počas sezóny je k dispozícii lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola. Viac informácií na www.ski-cicmany.sk

Množstvo cyklotrás v okolí

Táto lokalita patrí k obľúbeným oblastiam pre cyklistov. Viac nájdete na stránke www.vitajtecyklisti.sk

Za kúpaním

Aquapark Turčianske Teplice (40 km) leží v srdci Slovenska v prostredí Horného Turca, len pár kilometrov od stredu Európy. Viac informácií o tomto aquaparku nájdete na stránke: www.aquapark.therme.sk

Kúpalisko Veronika Rajec (20 km) zahŕňa 7 bazénov, 5-dráhovú šmýkačku, malý tobogán a ďalšie vodné šmýkačky pre deti. Teplota vody vo všetkýc bazénoch dosahuje 26°C. Stravovanie zabezpečujú nielen bufety s rýchlym občerstvením, ale aj reštaurácie, pizzéria a slovenská koliba.

SPA & Balneo Hotel Aphrodite, Rajecké Teplice (25 km) ponúka pre svojich návštevníkov nový vodný svet, saunový svet, masáže, kúpeľné balíčky či rôzne iní procedúry. Viac info na www.spa.sk