Výlety v okolí

Za romantikou

Rajecké Teplice – kúpele  – 25 km

vylet5Kúpele Rajecké Teplice, obklopené vencom Súľovksého pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia na severozápadnom Slovensku neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky, v nadmorskej výške 420 m n. m.

Zámok Bojnice, ZOO – 40 km

zamok-bojniceBojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovej kope nad mestom. ZOO Bojnice patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, tj. bez vyhranenej špecializácie. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala rysovi ostrovidovi, bežcom, jeleňom a turovitým kopytníkom. Dnes sa zoo postupne snaží zameriavať na ohrozené druhy.

Slovenský Betlehem – 12 km

vylet3Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej vytvoril majster Jozef Pekara, ktorý začal na tomto diele pracovať v roku 1980. Slovenský Betlehem zobrazuje narodenie Pána Ježiša v Betleheme a život, históriu a dejiny Slovenska. Je to Slovensko ako na dlani. Je to úžasne, kresťanské, národné aj umelecké rezbárske dielomajstra Jozefa Pekaru.

 

 

Zámok Kunerad – 25 km

vylet9Kunerad mohol vzniknúť ako služobnícka osada s chovom bravov. Slovo kuneraz s významom brav je doložené v žilinskej knihe z roku 1473. Názov obce môže mať tiež pôvod v osobnom mene Konerád, ako rovnomenný vrch (248 m n. m.) pri Plášťovciach.

Za turistikou

Vrch Strážov

vylet2Strážov je najvyšší vrch Strážovských vrchov. Dosahuje výšku 1213 m n. m., je tvorený rozsiahlymi príkrovovými telesami hronika ležiacimi na fatriku. Dávnejšie bol vyčlenený aj čiastkový strážovský príkrov, dnes zaraďovaný do považského príkrovu, ktorý bol súčasťou hronika. Oblasť je tvorená hrubými vrstvami vápencov a dolomitov.

Vrch Kľak 1 351,6 m.n.m

vylet10Kľak  je výrazný hôľnato-skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni južnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Vrchol Kľaku je dobrý vyhliadkový bod s kruhovým výhľadom. Na vrchole je umiestnený kríž. Kľak sa nachádza v centre národnej prírodnej rezervácie Kľak.

Súľovské vrchy  – 15 km

vylet7

 Súľovské vrchy sú súčasťou CHKO Strážovské vrchy  Práve národná prírodná rezervácia Súľovské skaly v okolí obce Súľov-Hradná je veľmi vyhľadávaným cieľom horolezcov, turistov, cyklistov a fotografov. 

 

Za športom

Golf park Rajec – 28 km

vylet4Rezort Golf Park Rajec nájdete v nádhernej a čistej krajine, ktorá je ako stvorená pre golf a golfový životný štýl. 9-jamkové ihrisko má PAR 31 a celkovú dĺžku 1951 m.

 Viac na http://www.golfparkrajec.sk/

Ski Čičmany  – 0 km

vylet11

Lyžiarske stredisko Čičmany ponúka 5 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma. Počas sezóny je k dispozícii lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola.

Viac informácií na www.ski-cicmany.sk

Množstvo cyklotrás v okolí

vylet8

Táto lokalita patrí k obľúbeným oblastiam pre cyklistov.

Viac nájdete na stránke  www.vitajtecyklisti.sk

Za osviežením

Aquapark Turčianske Teplice  – 40 km

turcianske teplice Leží v srdci Slovenska v prostredí Horného Turca, len pár kilometrov od stredu Európy. 

 Viac informácií o tomto aquaparku nájdete na stránke:  www.aquapark.therme.sk

Kúpalisko Veronika Rajec – 20 km

vylet6Areál zahŕňa 7 bazénov, 5-dráhovú šmýkačku, malý tobogán a ďalšie vodné šmýkačky pre deti. Teplota vody vo všetkýc bazénoch dosahuje 26°C. Stravovanie zabezpečujú nielen bufety s rýchlym občerstvením, ale aj reštaurácie, pizzéria a slovenská koliba.

SPA & Balneo Hotel Aphrodite, Rajecké Teplice – 25 km

vylet13Tento kúpeľný dom ponúka pre svojich návštevníkov nový vodný svet, saunový svet, masáže, kúpeľné balíčky či rôzne iní procedúry. Viac info na www.spa.sk